Ceren'in katiline ilişkin yeni karar

Ordu'da 20 yaşındaki Ceren Özdemir'i öldüren Özgür Arduç hakkındaki iddianamenin yılbaşına kadar tamamlanacağı, zanlının duruşmalara götürülmeyeceği ve cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılacağı öğrenildi.
Cuma, 13 Aralık 2019 07:57

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık akşamı, evinin bulunduğu binanın girişinde Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Edinilen bilgilere göre, Ordu Cumhuryet Savcılığı, katil zanlısının, polis, savcılık ve hakimlikte verdiği ifadelerin, olay yerinde yaptırılan 'yer göstermedeki' anlatımlarıyla örtüşmesi ve görgü tanıklarının ifadeleriyle uyumlu olması nedeniyle iddianameyi yılbaşına kadar hazırlayarak, davayı açacak. Adli Tıp Kurumu'ndan istenilen raporların gelmesiyle tamamlanacak olan iddianame, Ordu Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. Mahkemenin, iddianameyi kabul etmesiyle de dava açılmış olacak.

Yargılama aşamasında, yakalandığı anda vatandaşların linç girişiminde bulunduğu Arduç, "güvenlik gerekçesi" ve Ceren'in ailesiyle karşılaştırılmamak için duruşma salonuna getirilmeyecek. Arduç, duruşmaya tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nden SEGBİS aracılığıyla katılacak.