Ceren'in katilinin ilk ifadesi ortaya çıktı

Ordu'nun Altınordu ilçesinde bıçaklı saldırı sonucu öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in katilinin ifadesi ortaya çıktı.
Perşembe, 05 Aralık 2019 10:44

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklı saldırı sonucu öldüren ve sorgusunda suçunu itiraf eden zanlının ifadesi yayımlandı.

Zanlı, cezaevinden izinli olarak çıktığını ve geri dönmediğini belirterek, bu süreçte inşaatlarda kalarak gününü geçirdiğini aktardı. 

Katil zanlısı Özgür A., Ceren Özdemir'i daha önce hiç tanımadığını söyledi ve şöyle devam etti: 

"Üzerimdeki montu bir mağazadan çaldım. Ses çıkartan aparatı kopartıp, üzerime giydim. Bıçağı bir av malzemecisinden çaldım. Param olsa silah alacaktım ama param yoktu. Katliam yapmak istiyordum. Zıpkın çalmayı da düşündüm ama ancak bıçak çalabildim. 'Bıçağın karşısında kim durabilir bir bakayım' dedim. Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım gözlerimle. Ceren’e daha fazla darbe vuracaktım ama etrafta birileri vardır diye korktum. Ceren’i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. 'Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim' diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım."