Serdar Gökhan: İlk kez sanata ve sanatçıya bu kadar önem veren bir hükümet görüyorum

Türkiye, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e açılan soruşturmayı tartışmaya devam ederken, hükümete yakın Güneş gazetesinden bir 'oyun' geldi... Yandaş gazete, Serdar Gökhan'ın 2015'te A Haber'de sarf ettiği AKP'yi öven sözlerini, yeni söylenmiş gibi haberleştirdi.
Salı, 25 Aralık 2018 08:51

Usta sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında dün soruşturma başlatılmış, iki ismin evine polis gitmişti. Savcılık, Akpınar ve Gezen'i adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk ederken, mahkeme de, Akpınar'ı ve Gezen'i, yurtdışına çıkış yasağı ve haftada bir imza atması şartıyla serbest bırakmıştı.

Türkiye, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e açılan soruşturmayı tartışmaya devam ederken, hükümete yakın Güneş gazetesinden dikkat çeken bir hamle geldi.

Güneş gazetesi, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için, dün sosyal medya hesabından tartışma yaratan ifadeler kullanmıştı. Gazete, "Televizyonda tehditler savururken sesin titremiyordu ama Metin n'oldu?", "Ayyaş Metin'in ardından ayı Baryam lakaplı darbekatör Müjdat Gezen de Halk TV'de kullandığı alçak sözlerinden dolayı polis eşliğinde adliyeye götürüldü" gibi ifadeler kullanmış ve tepki çekmişti. 

YANDAŞ GAZETEDEN YENİ BİR 'OYUN'

Güneş gazetesi bugün de, bu tepkilere bir "oyun" yaparak yanıt verdi. Oyuncu Serdar Gökhan'ın, 2015 yılında hükümete yakın A Haber'e katıldığı bir programı "yeni" gibi haberleştiren ve "özel haber" diye sunan Güneş gazetesi, böylece kendisine gelen tepkilere de Serdar Gökhan aracılığıyla yanıt vermiş oldu.

Oyuncu Serdar Gökhan ise, katıldığı o yayında, 52 yıldır mesleğin içerisinde olduğunu ve çok sayıda hükümet gördüğünü belirterek, "Bu kadar sanata, sanatçıya ve tarihimize önem veren bir hükümet ilk kez bunları görüyorum. Bu yüzden çok mutluyum, çok teşekkür ediyorum kendilerine" demişti.

Gökhan, o dönem şunları söylemişti: "Bu kadar hainin bu kadar kahpenin var olduğu bir ülkede devlet yönetmek de çok zor. İnsanlarımız hainlikte yarış yapıyorlar. Benim iki dedem Balkan harbinde şehit oldu. Ben bu vatan için ölürüm. Biz bu memleketin kanıyla suyuyla toprağıyla ekmeğiyle büyüdük. Kimsenin bu memlekete hainlik yapmaya hakkı yoktur."