Akit, Ateizm Derneği'nin toplantısını hedef aldı

Ateizm Derneği, 6 Olağan Genel Kurul Toplantısını yarın gerçekleştirecek. Akit gazetesi toplantıyı ve toplantıya katılacağını iddia ettiği moda tasarımcısı Barbaros Şansal'ı hedef aldı.

Ateizm Derneği, 6 Olağan Genel Kurul Toplantısını yarın gerçekleştirecek.

Odatv'nin haberine göre Akit gazetesi ise toplantıyı ve toplantıya katılacağını iddia ettiği moda tasarımcısı Barbaros Şansal'ı hedef aldı.

'TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI VE İSLAM'A HAKARETLERİ...'

Akit, Ateizm Derneği'nden, "Faaliyetleri büyük tepki çeken Ateizm Derneği" şeklinde bahsedetti.

Şansal için ise, "Türkiye düşmanlığı ve İslam'a hakaretleri ile kendini pazarlayan vatan haini provokatör" ifadelerini kullandı.

AÇIK ADRES VEREREK HEDEF ALDILAR

Akit, derneğin toplantısını da açık adres olarak paylaşarak, toplantıyı hedef aldı.

Akit'te yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye'de inançsızlığı yaymak için çalışan Ateizm Derneği'nin 6 Olağan Genel Kurul Toplantısının yarın İstanbul'da yapılacağı öğrenildi. Dernekten yapılan açıklamada, toplantının Kadıköy'de bir restoranda gerçekleştirileceği duyurulurken, Türkiye düşmanlığı ve İslam'a hakaretleri ile kendini pazarlayan vatan haini provokatör Barbaros Şansal'ın da üyesi olduğu Ateizm Derneği'nin toplantısına katılacağı öğrenildi.

-Faaliyetleri büyük tepki çeken Ateizm Derneği'nin internet sitesinden Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, 'Derneğimizin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Eylül 2018 Pazar günü saat 14:00’de İstanbul Kadıköy Agapia Cafe Restaurant'ta (Caferağa Mahallesi, Bahariye Caddesi & Miralay Nazım Sokak No:10, Kadıköy/İstanbul) gerçekleştirilecektir. Toplantı yeter çoğunluğu sağlanamadığı takdirde 2. Toplantı 14 Ekim 2018 Pazar günü saat 14:00’de aynı yer ve aynı gündem maddelerinin görüşülmesi için iş bu kere çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır' ifadelerine yer verildi."