Jandarma: Sedat Peker'in dedikleri gerçeği yansıtmıyor

Jandarma Genel Komutanlığı organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar üzerine söylediklerinin 'gerçeği yansıtmadığını' iddia etti.

Haber Merkezi

Jandarma Genel Komutanlığı, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı video hakkında bir açıklama yayınladı. Peker'in Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar hakkındaki ifadelerini yalanlayan Jandarma Yeldana Kahraman'ın 'jandarmaya herhangi bir müracaatının kesinlikle söz konusu olmadığı gibi helikopterle aldırılması'nın gerçek dışı olduğunu iddia etti.

"Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü" başlığıyla yayınladığı ikinci videoda Peker şöyle konuşmuştu:

"Tolga Ağar'ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor."

Jandarma Genel Komutanlığı açıklamasında şöyle dedi:

"Suç örgütü lideri ve halen yurt dışında kaçak olarak bulunan S.P. isimli şahsın sosyal medya hesaplarından 6 Mayıs 2021 günü yayımlanan videolar ile bazı internet sitelerinde; Yeldana Kahraman isimli Kırgız ya da Kazak Uyruklu bir kadının jandarmaya giderek Tolga Ağar'ı şikayet ettiği, daha sonra kadının helikopterle aldırıldığı, ertesi gün ise ölü bulunduğu' şeklinde haberler yer almıştır. Yeldana Kahraman isimli kadının, jandarmaya herhangi bir müracaatının kesinlikle söz konusu olmadığı gibi helikopterle aldırılması iddiası da tamamen gerçek dışıdır."