Kar yağışı nedeniyle 8 ilde okullar tatil edildi

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Kar yağışı nedeniyle Muş, Ağrı, Kars, Ardahan, Uşak, Çanakkale ve Bitlis'te eğitime ara verildi, Uşak'ta, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personel idari izinli sayıldı. AA'nın haberi şöyle:

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerindeki okulların 10 Şubat 2015 Salı tatil edildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, yatılı bölge okullarında ise eğitime devam edileceği bildirildi.

Ağrı

Ağrı'da kar yağışı nedeniyle kent merkezine bağlı köyler ile Eleşkirt'in köylerindeki okullar ve taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı köylerdeki okullar ile taşımalı sisteminin uygulandığı okulların 10 Şubat Salı tatil edildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime köylerdeki okullar ile taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda ara verildiği vurgulanan açıklamada, merkezdeki okullarda ise eğitime devam edileceği ifade edildi.

Eleşkirt Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı köy yollarının kapalı olması nedeniyle Eleşkirt'te bağlı 55 köy okulu ile taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda eğitime 10 Şubat Salı ara verildiğini söyledi.

Kars

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Kars merkez, Akyaka, Selim ve Susuz ilçeleri ile köylerinde okul öncesi, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında eğitime 10 Şubat Salı ara verildiği bildirildi.

Sarıkamış'ta da salı ve çarşamba günü ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Ardahan

Ardahan'ın Göle ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle tüm okulların 10 Şubat Salı tatil edildiği belirtildi.

Uşak

Uşak'ta olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılacağı belirtildi.

Çanakkale

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, dün geceden bu yana aralıklarla devam eden ve sabaha karşı etkisini arttıran yoğun kar yağışı nedeniyle ilçedeki okullar bugün tatil edildi.

Bitlis

Kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü Güroymak'ta ilçe merkezi ve bağlı köylerde okulların 2 gün süreyle tatil edildiği, hamile ve engelli kamu personelinin ise idari izinli sayılacağı bildirildi.