Cumhurbaşkanlığından Almanya'ya: Erdoğan'a saldırma Avrupa'daki ufuk darlığıdır

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter'dan "Avrupa'daki Türkiye karşıtlığı rahatlama aracına dönüştü. Erdoğan'a saldırma Avrupa'daki ufuk darlığı" açıklamasında bulundu.
Pazartesi, 04 Eylül 2017 11:01

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün akşam Merkel ile Schulz arasındaki müzakerede yapılan Türkiye eleştirilerine yönelik Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

 

"Dün akşam Merkel ile Schulz arasındaki seçim tartışması programına Türkiye'nin ve CB'mız Erdoğan'ın damga vurması bir tesadüf değil" ifadelerini kullanan Kalın'ın mesajları şu şekilde:

"Almanya & Avrupa'nın temel & acil sorunlarının adeta yok sayılarak Türkiye-Erdoğan'a saldırılması, Avrupa'daki ufuk daralmasının yansıması.

Avrupa'daki Türkiye karşıtlığı, temel sorunları öteleme ve düşman bir 'öteki' üzerinden kendini rahatlatma aracına dönüşmüş durumda.

Kendini, hasım bir öteki üzerinden tanımlayan toplumlar kendi kimliklerini hiç bir zaman bulamazlar. Bu en çok o topluma zarar verir.

Ana akım Alman siyasetinin popülizme ve ötekileştirmeye-düşmanlaştırmaya boyun eğmesi sadece ayrımcılığı ve ırkçılığı körükler."