Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'dan eşine özel iş ilanı

Eşini üniversitedeki enstitüde sekreter yapmasıyla gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, bu kez de Personel Daire Başkanlığı kadrosunda eşi için 'adrese teslim' ilan açtı.

Haber Merkezi

Eşini daha önce ilk olarak İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamasıyla, ardından da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak görevlendirmesiyle gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Hüseyin Bağ, şimdi de Personel Daire Başkanlığı kadrosunda eşi için "adrese teslim" ilan açtı.

BirGün'den Meral Danyıldız'ın haberine göre, 7 Temmuz’da yayımlanan Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı kadrosu için açılan ilanın kriterlerini karşılayan ve başvuran tek kişi eşi Derya Bağ oldu.

İlanda yer alan kriterler şöyle:

  • Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği ya da Fars Dili ve Edebiyatı bölümleri lisans mezunu olmak.
  • Dil alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
  • Lisans mezuniyeti sonrasında en az 10 yıl eğitim ve öğretim alanında deneyim sahibi olmak.
  • Yabancılara Türkçe öğretimi sertifikasına sahip olmak.
  • Belgelendirmek kaydıyla branş dili yanı sıra en az orta düzeyde ikinci bir yabancı dil bilmek ya da ikinci yabancı dil alanında hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış olmak.
  • Arapça öğretmenliği haricindeki bölümlerden mezun olanlar için pedagojik formasyon sertifikasına sahip olmak.

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, önce eşini İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamış, gelen tepkiler sonucu eşi Derya Bağ’ın istifasıyla sonlanan sürecin ardından bir buçuk yıl geçince, eşini bu kez de Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak atamıştı.

Habere göre, Hüseyin Bağ, makam şoförlüğünü yapan kişiyi de önce yüksekokula sekreter olarak atayıp, bir mesai günü sonrası da şube müdürü yapmıştı. Ayrıca Rektör, üniversite bünyesinde yarı zamanlı çalışan 150 öğrenciyi "bütçe yetersizliği" gerekçesiyle kovmuştu.