DHA'ya göre Lazkiye'de Suriye ordusunun öldürdüğü MHP'li 'şehit'miş

Lazkiye'de silahlı bir çetenin safında savaşırken Suriye ordusu tarafından öldürülen MHP'li genç defnedildi. DHA, cenaze ile ilgili haberde MHP'liye "şehit" dedi.

Haber Merkezi

Suriye'nin Lazkiye kenti kırsalında silahlı çetelerin yanında savaşırken Suriye ordusu tarafından öldürülen İstanbul Ülkü Ocakları kökenli Burak Mişinci defnedildi.

DHA'nın haberine göre, Mişinci için Maltepe Merkez Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze törenine, Mişinci'nin ailesi ve yakınları ile MHP İstanbul milletvekili Meral Akşener, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Bozkurt, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve bir grup Türkmen katıldı. Törende taziyeleri, Mişinci'nin annesi Dilek, babası Engin ve kardeşi Emirhan Mişinci kabul etti.

İstanbul Milletvekili Merak Akşener acılı anneye sarılarak teselli etmeye çalıştı. Türkmen bayraklarının açıldığı cami avlusuna, "Bayırbucak Türkmenleri yalnız değildir", "Kanımız aksa da zafer İslam'ın" yazılı pankartlar asıldı. Tabuta sarılan kardeşi Emirhan Mişinci, “Ben şehit kardeşiyim. Onunla gurur duyuyorum, inandığı yolda öldü" dedi.

Cenaze namazının ardından Mişinci'nin Türk Bayrağı'na sarılı tabutu cenaze aracına konuldu. Törene katılanlar, bir süre tekbir ve sloganlarla cenaze aracının ardından yürüdü. Mişinci'nin cenazesi, Başıbüyük Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DHA, haberi ilk duyurduğunda, "Bayırbucak şehidi son yolculuğuna uğurlandı" başlığını kullandı. Ancak DHA, daha sonra tweeti silerek haberin başlığını "Suriye'de ölen Burak Mişinci son yolculuğuna uğurlandı" olarak değiştirdi.

Burak Mişinci'nin fotoğrafı (soldaki):

Suriye'de Suriye ordusuna karşı silahlı çetelerin yanında savaşan MHP'liler olduğu biliniyor. MHP'lilerin Suriye'ye geçişine aracılık eden kişi, "Bayırburcak Türkmenleri"nin MİT bağlantılı ismi Adil Örli.