Binali Yıldırım: S-400 için birilerinden izin mi alacağız?

Binali Yıldırım İzmir’de katıldığı bir törenden yaptığı konuşmada ‘Bize diyorlar ki S-400'ü niye aldınız? Biz vatandaşlarımızın, ülkemizin savunmasını, güvenliğini sağlamayacak mıyız? Bunu yaparken birilerinden izin mi alacağız?’ sözlerini kullandıktan sonra 'Solcuların bu ülkede hiçbir hizmeti yoktur' dedi.
soL - Haber Merkezi
Salı, 23 Temmuz 2019 00:28

İzmir programı kapsamında Kınık Devlet Hastanesinin açılış törenine katılan AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, tören sırasında yaptığı konuşmada, “Bölgemizin etrafında maalesef birtakım planlar yapılıyor. Bize diyorlar ki S-400'ü niye aldınız? Biz, vatandaşlarımızın, ülkemizin savunmasını, güvenliğini sağlamayacak mıyız? Bunu yaparken birilerinden izin mi alacağız? Bu millete böyle şey yakışır mı? Biz sadece Rabb'imizin huzurunda eğiliriz. Başka hiçbir gücün önünde eğilmeyiz” sözlerini kullandı.

AKP’li Yıldırım, seçim dönemlerinde halka verdikleri tüm sözleri yerine getirdiklerini söyledi ve gelecek yıl Bakırçay Üniversitesine bağlı olarak sağlık meslek yüksekokulunun da Kınık'ta açılacağını belirtti.

‘İZBAN İHALESİNDEN BELEDİYE BAŞKANININ HABERİ YOK’

Basına yönelik İZBAN ihalesi konusundan da bahseden Binali Yıldırım, "Buraya bir sözümüz daha var. O da İZBAN. İZBAN'ın da ihalesi yapıldı fakat İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nın bundan haberi yok. Öğrenir, daha yeni. Değerli kardeşlerim, Bergama'ya İZBAN geldikten sonra Selçuk ilçesine kadar 188 kilometre mesafeyle dünyanın en uzun raylı sistemini İzmir'e kazandırmış oluyoruz. İzmir'in yollarını böldük.Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik ama sevgili Kınıklılar şunu herkes bilsin ki yolları böleriz Türkiye'yi böldürtmeyiz. Alçaklara PKK'lıya, FETÖ'ye, terör örgütlerine bu topraklarda göz açtırmayız. Buna en önce Kınık karşı çıkar, Bergama karşı çıkar, İzmir karşı çıkar" sözlerini kullandı.

‘SOLCULARIN BU ÜLKEDE HİÇBİR HİZMETİ YOKTUR’

Türkiye’de 50 yıldır sağın iktidarda olduğunu söyleyen Yıldırım, diğerlerinin tek işinin ‘konuşmak’ olduğunu söyledi. Yıldırım "Lafla peynir gemisi yürümüyor. Solcular, CHP zihniyetinin bu ülkede hiçbir hizmeti yoktur. Onların tek işi var konuşmak. Konuşmayı çok güzel yaparlar çünkü bu halk bunlara iktidar vermediği için konuşmakta usta oldular. 50 yıldır konuşuyorlar konuşuyorlar ama sağ iktidarlar hep hizmet, hep proje yapmıştır. Hep ülkeyi kalkındırmanın gayreti ve dertlisi olmuşlardır. Türkiye'nin nereden nereye geldiğini, İzmir'in nereden nereye geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz" açıklamasında bulundu.