Karamollaoğlu'ndan 'Asiltürk' açıklaması: Kendisiyle görüşeceğiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamalarına yanıt verdi.

Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, toplantının başında gülerek "Bugün kalabalıksınız. A Haber bile gelmiş, heyecan var anlaşılan" ifadesini kullandı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, "Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey'i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz" dedi.

Parti içi tartışmaların kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmadığını belirten Karamollaoğlu, "Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk'le görüşmesini erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriyor musunuz?" sorusuna, "Erken seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum" yanıtını verdi. 

Karamollaoğlu, Asiltürk'le birbirlerinden çok uzak olmadıklarını vurgulayarak "Oğuzhan Asiltürk’le ara ara görüşüyoruz, birbirimizden çok uzak değiliz. Bu konuyu görüşürüz" dedi.