Libyalı askerler Antalya'da düğün bastı!

Antalya Konyaaltı'nda bir grup Libyalı askerin bir düğünde taşkınlık çıkarttıktan sonra, davetlileri salona kilitlediği bildirildi.

DHA'nın bildirdiğine göre Antalya'nın Konyaaltı sahilindeki 5 yıldızlı bir otelin balo salonundaki düğünde olay çıkartan bir grup Libyalı asker, düğündeki davetlileri salona kilitleyerek rehin aldıktan sonra, polis, alkollü olduğu belirtilen Libyalı askerleri gözaltına aldı.

Libyalı askerlerin 10 gün önce "tedavi" amacıyla Antalya'ya getirildikleri, konakladıkları 5 yıldızlı otelde kına gecesi yapan bir grupla tartışmaya başladıkları belirtiliyor. Sayıları 50'nin üzerinde olan Libyalı askerlerin, otel güvenliğini etkisiz hale getirdikten sonra çoğu kadın ve çocuk olan davetlileri rehin aldığı, çıkan kavgada 6 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı ifade edildi.

DHA'nın aktarımına göre Antalya'daki 5 yıldızlı otellerde 700 Libyalı asker "tedavi" ve tatil amacıyla konaklıyor. Olayın gerçekleştiği Porto Bello Otel'de ise 121 Libyalı askerin bulunduğu belirtildi.

"Tedavi" amacıyla Türkiye'de oldukları söylenen Libyalıların 5 yıldızlı otellerde ne işlerinin olduğu ise henüz açıklığa kavuşmadı. Ancak daha önce de tedavi bahanesiyle Türkiye'ye getirilen Libyalıların çıkardıkları taşkınlıklar gündeme gelmiş, bazı örneklerde bu kişiler için hastanelerin ameliyatlarının dahi durdurulduğu ifade edilmişti. Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Sağlık Bakanlığı yetkilileri Türkiye'de tedavi amacıyla bulunan Libyalı askerlerin tam sayısını bilmediklerini, ancak tedavi ücretlerinin Bakanlık tarafından karşılandığını açıklamıştı.

Libyalı askerlerin benzer taşkınlıklarının örneklerini buradan okuyabilirsiniz.