İmzada son durum: Yüzde 100 yalan!

İrtica belgesiyle ilgili tartışmalarda medya kontrolden çıktı. Doğan grubunun yayın organlarında Jandarma kriminal incelemesinde Dursun Çiçek'e ait olduğu ileri sürülen imzanın yüzde 99 sahte olduğunun ortaya çıktığı ileri sürülürken, "yandaş" medya daha insaflı davrandı:. Yüzde 90! Ama tam tersi doğrultuda, onlara göre belgenin gerçek olduğu ortaya çıkmıştı! Özetle, basında birileri yüzde 100 yalan söylüyor. Yüzdesini hesaplayamayacağımız bir başka olasılıksa, jandarma her yönde bilgi üretiyor!
Cuma, 19 Haziran 2009 13:38

soL (HABER MERKEZİ) İrtica belgesinde yeni gelişme. Basın jandarma kriminal laboratuvarının inceleme sonucunu ilan etti. Yeni Şafak bugünkü gazeteyi "imza gerçek" manşetiyle çıkarırken, Star, Zaman, Sabah gibi yayın organları "jandarma imzanın gerçeğe benzediği değerlendirmesini yaptı" şeklinde haber geçtiler. Yandaş medya habere bilimsellik katıp "yüzde 90 gerçek" diye özellikle vurgulama ihtiyacı duydu.

Vatan gazetesi ise "belge yüzde 99 sahte" diye haber yaptı. Benzer haberler Doğan grubunun diğer yayın organlarında da yer aldı. Böylece "yandaş" medyaya dokuz puanlık fark atılırken, jandarma kriminal laboratuvarının bu rakamları nasıl belirlediği bir muamma haline geldi. İyisi mi biz size doğru haberi verelim: Birileri yüzde yüz yalan söylüyor.