Fuat Avni'nin iddiaları sonrası İş Bankası'ndan açıklama geldi

Fuat Avni'nin "İş Bankası'na el konulacak" iddiası sonrası bugün yandaş basında yer alan "inceleme başlatıldı" haberlerine ilişkin İş Bankası'ndan açıklama geldi.
Pazartesi, 23 Şubat 2015 15:57

İş Bankası hakkındaki iddialara ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bazı gazetelerde ve sosyal medyada Bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve değerlendirmelere yer verilmeye devam edildiği görülmektedir. İş Bankası, kuruluşundan bu yana daima ülke menfaatlerini öne koyarak, faaliyetlerini tamamen ve sadece ticari ilkeler ve bankacılık prensipleri çerçevesinde başta Bankacılık Kanunu olmak üzere mevzuata uygun bir şekilde yürütmektedir. Bankamız bunun haricinde kaynağı ve gerekçesi tarafımızca bilinmeyen açıklamaların tarafı ve muhatabı değildir.

Ayrıca, Bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak bunun aksine bir değerlendirme veya gelişme bulunmamaktadır. Bankamızın gündeminin bu kapsamda sadece bankacılık faaliyetlerinden oluştuğunu, bu nedenle gerçek dışı haber ve iddialara itibar edilmemesini, gerçek dışı yayınlara karşı Bankamızın yasal yollara başvurmakta olduğunu kamuoyu bilgisine saygıyla sunarız.

Fuat Avni yazmıştı: Sırada İş Bankası mı var?