Darbe girişiminin önemli isimlerinden olduğu söylenen Mehmet Dişli'nin ifadesi: İkinizi de paketleriz...

Darbe girişiminin yürütücülerinden olduğu iddia edilen Mehmet Dişli, darbe girişiminin içinde olmadığını söyledi.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bir ifade daha ortaya çıktı. Habertürk'te yer alan habere göre, Dişli’nin ifadesi özetle şöyle:
 
KARARGÂHA GİTTİM

Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Başkanı olarak görev yapıyorum. Olay günü Akar’ın yanındaydım. Her dairenin komutana arz günü vardır. O gün beni klima çarptığı için akşam 19.00 civarı eve geçtim. Beni ofisimden aradılar. Kimin aradığını tam hatırlamıyorum. Gittiğimde saat 20.00’yi geçiyordu. 
  
İKNA ET YOKSA, PAKETLERİZ 

Komutanın odasına giderken o katta 20 Özel Kuvvet giyimli, yüzleri açık ama tanımadığım şahıslar vardı. Komutanın odasına girmeden 2 ofis vardır. Birine beni çektiler. “Silahlı Kuvvetler duruma, yönetime el koydu. Komutanın da bizimle birlikte olmasını istiyoruz” dediler. Komutan Hulusi Akar’la 16 yıldır birlikte çalışırım. Yakınen tanırım, görüşürüz. Bana güvenir. “Sana güvenir, sen ikna edersin, yoksa ikinizi de paketleyip götüreceğiz” dediler.
 
HABERİ YOKTU

Uçakların havada olduğunu, sıkıyönetim emrinin yayınlandığını, bütün komutanların bunun içinde olduğunu söylediler. “Olmayanları şu anda alıyoruz. Zaten, tutuklanıyorlar” dediler. Beni komutanın odasına soktular. Komutan evrak okuyordu. Dışarıdan haberi yoktu. 
 
DALGA GEÇECEK ZAMAN MI?

Durumu arz ettim. “Dalga geçecek zaman mı?” dedi. Kendisiyle samimi olduğumuz için bu şekilde söyledi. Kendisine birazdan canlı yayın olacağını, bildiri yayınlanacağını söyledim. Yüz ifadesi değişti. Bir süre sonra dışarıdan silah sesleri duyuldu. 2. Başkan Yaşar Güler götürülürken biri vuruldu. İçeri döndüğümde işin ciddi olduğunu söyledim. 
 
Sürekli, “Komutan kabul etti etti, yoksa ikinizi de götüreceğiz” dediler. Akar çok ağır sözler söyledi. “Kim bunlar hangi devirde yaşıyoruz?” dedi. 
 
Bir süre sonra hareketlilik arttı. Tanklar, uçaklar ve ateş sesleri vardı. “Komutanı buradan götürmemiz lazım” dedim. Bir helikopter çağırdılar. Karanlıktı, 20 dakika kadar uçtuk. Akıncı Üssü olduğunu anladık. 
 
RÜŞTÜ PAŞA’NIN BAŞINA GELENLER

Özel Kuvvet görevlilerinde silah vardı. Komutanı ikna etmek için “Kan dökülmesin bu işin içinde siz de olun, Rüştü Erdem Paşa’nın başına gelenler sizin başınıza gelmesin” dediler. Komutana “Bunların gözü dönmüş” dedim. Genelkurmay Başkanı’mız kesinlikle kabul etmedi. 
 
FETÖ ile benim herhangi bir bağlantım yoktur. Bu olayda ben mağdurum devletimin tarafıyım. Ölümle tehdit edildim, alıkonuldum.