Galatasaray Başkanı Özbek'ten TBF Başkanı'na 'Sen bu işi bırak'

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay'ı istifaya davet etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nı Fenerbahçe maçında hükmen mağlup etme kararının ardından Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Basketboldan Sorumlu Yönetici Can Topsakal ve Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ekrem Memnun'un katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi.

Türk Telekom Arena'da yapılan basın toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay'ı ağır bir dille eleştiren Özbek, "Bildiğiniz gibi geçen Cumartesi günü Fenerbahçe ile kadın basketbol maçında mücadele ettik ve onları yendik. Muazzam alın teri. Sahada galip gelebilirsiniz ama yeterli mi? Orada başka bir güçler devreye giriyor. Galatasaray, Fenerbahçe'yi yenerse bu, federasyonun kabul edebileceği bir şey değil. Nitekim öyle de oldu. Sen bu işi bırak! Bizim çocuk kim kardeşim? Saha alın teri dökerek galip gelen Galatasaray'ın hakkını kimse yiyemez, kimse gasp edemez. Federasyon başkanına sesleniyorum, 'Sen bu işi bırak.' Galatasaray'ın gücünün, bedelinin kudretini ödeyecek gücün var mı? Sen kimsin? Bırak o görevi. Fenerbahçe'nin emir eri pozisyonunu terk et. Basketbol sahalarda oynansın, masada değil" ifadelerini kullandı

Can Topsakal ise Harun Erdenay ile konuştuğunu ve hata yaptıklarını kabul ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Harun ile görüştük. 'Biz hata yaptık, bu maçın yeniden oynanmasını talep edeceğim' dedi. Sonra beklemediğimiz bu karar çıktı. Fenerbahçe, federasyonu yönetiyor, bunu da zaten hepimiz biliyoruz. Federasyonda çalışan ve bu maçın kararını verenlerden biri de Fenerbahçe Kulübü'ndeki bir yöneticinin eşi. Biz, Fenerbahçe'nin 4'te 1'i bütçeyle devam ediyoruz, ama her yıl da yeniyoruz, bunu kaldıramıyorlar."