AKP satıyor: TTK'ye yazı ulaştı, Karadon özelleştiriliyor!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) yazı gönderdi... Bir süredir gündemde olan Karadon madeninin özelleştirilmesi için somut adım atılmış oldu.
Çarşamba, 22 Haziran 2016 16:19

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) yazı gönderdi... Bir süredir gündemde olan Karadon madeninin özelleştirilmesi için somut adım atılmış oldu.  

Pusula gazetesinde yer alan habere göre, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarının ardından özelleştirmesi gündeme gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda ilk adım Karadon Müessesi’nde atıldı. Genel Maden İşçileri Sendikası genel Başkanı Ahmet Demirci, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Karadon Müessesi'ne envanterin belirlenerek gönderilmesi talimatı verildiğini söyledi. 

TTK Genel Müdürlüğü’ne gönderilen yazıyla, kurumun en verimli rezervlerinden birisi olan Karadon Müessesi’nin özelleştirme kapsamına alındığı kesinleşti.

Konuyla ilgili açıklama yapan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Özelleştirme Daire Başkanlığı tarafından Karadon Müessesemizin envanterinin belirlenerek Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesi istendiği duyumunu aldık. Genel Müdürlüğümüzden bunu da teyit ettik. Şu anda durumu net olarak öğrenmeye çalışıyoruz, yazıyı biz görmedik. GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’muzla acil olarak toplantıya gireceğiz. Konuyu değerlendirip bir karar alacağız” dedi.