Erdoğan: Her yerin profesör olsa ne yazar

Kahramanmaraş'ta konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu'na yüklenerek, "Senin her yerin profesör olsa ne olur" dedi. Erdoğan ayrıca, MHP'yi "çatının altında sosyalistlerle birlikte yürümek"le itham ederek, "dünyada komünist mi kaldı, hani komünizme karşıydınız" ifadelerini kullandı.
Cuma, 01 Ağustos 2014 20:57

Erdoğan konuşmasında Ekmeleddin İhsanoğlu'na yüklendi. "MHP, CHP’nin peşine takılmasını tabanına anlatamıyor" diyen Erdoğan, "Bakıyorsunuz çatı adayın yanında Sosyalist İşçi Partisi, Devrimci Halk Partisi var. Bahçeli şimdi onlarla yürüyor. Hani komünizme karşıydınız? Yahu dünyada komünist mi kaldı? Bahçeli ne diyor? Evime çocukları gönderip andımızı okutacakmış. Bahçeli sen çocukları çatı adayınızın evine gönder. Monşer adayınıza bir zahmet İstiklal Marşı’nı öğretsinler" dedi.

'Çarkçı Ekmel'
Erdoğan konuşmasının devamında, "Ben çarkçı Kemal’i tanımıştım da şimdi bir de çarkçı Ekmel çıktı. Diyor ki 'Ben orada öyle bir şey demedim.' Güya bu bir profesör. Diyor ki 'Ben bir beyit okudum.' Ey profesör, bu bir kıta. Beyit iki mısradan oluşur. Senin her yerin profesör olsa ne yazar. Dürüst ol dürüst. Yalan söyleme. Sürçü lisan ettik de. Siyasetin bu inceliklerini kavrayamadı. Ama vakti de yok" dedi.