Tekrar merhaba

Tekrar merhaba

Ezgi Karataş
10/11/2014 Pazartesi

Yeni bir yolculuk başlıyor bizim için. Zorlu ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk...

Malum, bugün soL Portal yeni yüzüyle sizinle buluşuyor. Heyecanlıyız, zira kafamızda milyon fikirle yola çıktık. Çokça konuştuk, tartıştık “neyi, nasıl daha iyi yapabiliriz?” diye... Eksikleri tespit etmek, var olanı daha iyiye evriltmek için uzun uzun kafa yorduk. İşte şimdi buradayız. Yeni yüzümüzle ve hep daha iyiyi yapmaya olan inancımızla karşınızdayız.

Bugün sizlere yeniden merhaba derken yanımızda çocuklar da olsun istedik. İstedik, çünkü biliyoruz ki bütün ağaçlar kesilse de, dere tepe her yana binalar, alışveriş merkezleri dikilse de, çocuklar gökyüzüne bakmak için bir çare bulur. İşte biz onlardan aldığımız hayallerle yola çıkıyoruz. Derelerimizi satanlara, ağaçlarımızı kesenlere inat çocuklardan aldığımız güçle "buradayız" diyoruz. Biz buradayız; çünkü çocukları kelimelerin büyülü dünyasına çağırmak, onlara çizgilerin gücünü anlatmak, farklı coğrafyaları onlarla birlikte keşfetmek ama en çok çocukluğun dünyasında onlarla hemhal olmak istiyoruz. Esasında bu dünyayı onlarla birlikte değiştirmek istiyoruz.

Peki, kim miyiz?

Biz, bir zaman önce soL gazetesinin kitap ekinde bir araya gelip, çocuk hayallerine selam durmak isteyen küçücük bir ekiptik. Çocukluk kahramanlarını anan, onları çocuklarla buluşturmak isteyen ve kocaman yaşlarına rağmen çocuk kitapları okuyanlardık. İlk başta bir elin parmakları kadardık, ama sonra bir de baktık, yumak misali kocaman olmuşuz. Gün gün büyürken ve çocukları kitaplarla tanıştırırken yayıncılık piyasasının gözünü diktiği çocuk alanında kafası karışık ebeveynlere fikir vermek, çocukları iyi edebiyatla tanıştırmak istedik. Çokça yazdık, çokça ürettik. Sayfamızı çocuklara açtık, onların gözünden kitaplara konuk olduk. Sonra gazetemiz basılı yayınına ara verdi. Ama biz dağılmadık. Çocuklarla yeniden nasıl buluşuruz diye çözüm aradık. Şimdi yeniden, soL Portal’da sizinleyiz.

Bugünden sonra, kitapları çocuklarla keşfetmek, onlarla birlikte üretmek, onların üretimlerine aracı olmak  için yola düşüyoruz. Yeniden aynı inançla ve heyecanla size merhaba diyoruz. Bizi takip edin, okuyun, okutun, yazılarınızı, çizimlerinizi, çocukluğa ve çocuklara dair üretimlerinizi bizimle paylaşın isteriz. Biz hep buradayız, sizleri de bekleriz.

Unutmayın;

“Çocuklar dünyayı alacak elimizden
ölümsüz ağaçlar dikecekler"