Milli Takım'a verilecek 500 bin Euro'luk prim davalık oldu

2016 Avrupa Şampiyonası’na en iyi üçüncü olarak katılma hakkı kazanan A Milli Futbol Takımına verilen prim mahkemelik oldu.
Pazartesi, 19 Ekim 2015 15:52

2016 Avrupa Şampiyonası’na en iyi üçüncü olarak katılma hakkı kazanan A Milli Futbol Takımına verilen prim mahkemelik oldu. Avukat Sedat Vural milli takıma verilen 500 bin Euro’nun anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğu gerekçesi ile Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı. CHA'nın haberine göre, A Milli Futbol Takımı, İzlanda’yı 1-0 yenerek Fransa’da yapılacak olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazandı. Maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören futbolculara ve teknik heyete, “Bugüne kadar size 150 bin Euro verdik. Buna 350 bin Euro daha ilave ediyoruz.” dedi.

Milli takıma verilen bu prime Ankara Barosu’na kayıtlı avukat Sedat Vural tarafından Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açıldı. Vural mahkemeye verdiği dilekçede uluslararası bir başarının göstergeleri olan, şampiyonada dereceye girme durumu söz konusu olmadığını vurguladı. Kamu kurumu niteliğinde olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun bütçe kaynakları kamusal nitelikte olduğunu kaydeden Vural, bu kaynakların keyfi kararlar ile değil kamu yarar ve disiplinine uygun olarak kullanılabileceğini ve yönetilebileceğini kaydetti.