RTÜK, '1 Erkek 1 Kadın'ı da evlendirdi!

RTÜK, Behzat Ç.'den sonra evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırdığı gerekçesiyle "1 Erkek, 1 Kadın" dizisinin birlikte yaşayan çifti Zeynep ile Ozan'ı da nikah masasına oturttu.

RTÜK'ün dizilerde bulunan karakterlere müdahalesi artarak sürüyor. Evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırdıkları gerekçesiyle AKP’li ve MHP’li milletvekillerin hedefi haline gelen "Behzat Ç." dizisinde Behzat ile Savcı Esra karakteri, eleştirilerin ardından geçen haftalarda nikah masasına oturmuştu.

Tartışma yaratan bu "izdivacın" ardından başka bir dizi için de aynı konunun gündemde olduğu ortaya çıktı.

RTÜK beraber yaşamalarından rahatsız oldu
RTÜK’ün Türkmax’tan Star TV’ye transfer olan “1 Erkek 1 Kadın” dizisinin başrol karakterleri Zeynep ile Ozan’ın beraber yaşamalarından da rahatsız olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 250 bölümdür ilgiyle izlenen dizide Demet Evgar’ın canlandırdığı Zeynep, uzun süredir aynı evde yaşadığı Emre Karayel’in hayat verdiği Ozan’ı evliliğe ikna etmek için çaba sarfediyor ancak özgürlükten yana olan Ozan ısrarla evliliğe inanmadığını dile getiriyordu.

Yeni bölümde evlenecekler
Milliyet'in haberine göre, çiftin bu şekildeki yaşamının topluma kötü örnek olduğunu öne süren RTÜK üyelerinin sonunda istediği oldu. Dizinin yarın akşam ekrana gelecek olan yeni bölümünde Zeynep ve Ozan karakterleri evlenecek. Yeni bölüm özetinde Ozan’la nikah masasına oturan Zeynep’in bir sürprizle karşılaştığı ve rüya gördüğü ortaya çıkıyor.

"İzleyiciler evlenin demedi"
Dizinin genel yönetmeni Müge Turalı ise, "1 Erkek 1 Kadın yayınlandığı ülkelerin kültürel ve toplumsal yapılarına göre uyarlanabilen bir format. Bugüne kadar yayınlandığı ülkelerin bazılarında projenin oyuncuları hiç evlenmediler, bazılarında ise mesela Lübnan’da başından beri evliler. İzleyicilerimizden çiftimizin evlenmesi konusunda herhangi bir talep almadık” açıklamasını yaptı.