Fatih Portakal: Yarın beni de alırlar, sizi de alırlar

Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Sözcü gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında hazırlanan 'FETÖ' iddianamesine ilişkin, 'Yok artık gündemine geldik. Herkes FETÖ'cü olarak alınabilir. Bu sözü, bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar. Sizi de alırlar, herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar, onlara dokunulmaz' dedi.
Salı, 11 Aralık 2018 07:27

Sözcü yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru ve gazete çalışanları hakkında hazırlanan "FETÖ" iddianamesine Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan tepki geldi.

"Yok artık dediğimiz olay Emin Çölaşan yılların gazetecisidir. Necati Doğru yılların gazetecisidir. Ergenekonla başlayan Balyozla devam eden o kumpas davalarına nasıl tavır aldıklarını bilirsiniz. Sayın savcı üye olmamakla diye bir tabir kullanıp FETÖ suçlaması yöneltiyor" diyen Portakal, iddianameden "Şekil olarak FETÖ'ye karşı olmak, ağır şekilde eleştirmek, örgütle davalı ya da davacı olmanın hatta açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ'yü desteklememek ya da esasta FETÖ'cü olmamak sonucunu doğurmayacağı" bölümünü hatırlatarak "Bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar onlara dokunulmaz. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı bile gözaltına alınmıştı" diye konuştu.