Fidel Havana'da eğitim merkezi açılışına katıldı

Havana'da bir eğitim merkezinin açılışına katılan Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro'ya ait yeni fotoğraflar yayımlandı.
Perşembe, 11 Nisan 2013 13:41

Küba Devrimi lideri Fidel Castro, geçtiğimiz salı günü başkent Havana'ya bağlı Playa belediyesinde bir eğitim kompleksinin açılışına katıldı. Burada öğrenciler, öğretmenler, bölge sakinleri ve merkezin yapımında yer alan işçilerle bir araya gelen efsanevi liderin ziyareti iki saat sürdü.

Fidel'in girişimiyle 11 ayda inşa edilen eğitim merkezi anaokulu çağından 6'ıncı sınıfa kadar olan 140 öğrenciye eğitim verecek. Kübalı devrimci Vilma Espin'in ismimin verildiği okulda, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, spor alanları ve 34 kişilik bir çocuk bakım merkezi bulunuyor.

Açılışta yaptığı konuşmada, iklim değişikliği, kitle imha silahları, ekonomik krizler ve yüksek petrol fiyatları gibi uluslararası sorunlara değinen Fidel, bu şartlar altında yaşamanın zorluklarına dikkat çekti.

Etkinlik geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Venezuela'nın sosyalist lideri Hugo Chavez'in Bolivarcı Devrimi'ne ithaf edilmiş bir şarkıyla son buldu.

(soL- Dış Haberler)