'Devrimci Karargah' ile 'Ergenekon' Silivri'de buluştu!

Devrimci Karargah Örgütü’ne yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın, Metris'ten Ergenekon tutuklularının da kaldığı Silivri Cezaevi'ne nakledildiği öğrenildi.
Çarşamba, 29 Eylül 2010 23:44

Devrimci Karargah Örgütü’ne yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın eşi Şenay Avcı, resmi konutta yapılan aramada, kendisine ait pasta, börek tariflerinin yer aldığı defterlerine de el konulduğunu söyledi.

Bu arada Avcı, Metris'ten Ergenekon tutuklularının da kaldığı Silivri Cezaevi'ne nakledildiği öğrenildi.

Koğuş arkadaşları

Avcı'nın koğuş arkadaşları da belli oldu.

4. koğuşa sevkedilen Avcı'nın, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, gazeteciler Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay, ile emekli Binbaşı Muzaffer Tekin ve Ergenekon soruşturmasını başlatan el bombalarının sahibi olduğu iddia edilen emekli Astsubay Oktya Yıldırım'la kaldığı belirtilti.

"Terör örgütüne yardım ve yataklık" suçlamasıyla tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın mahkemedeki ifadesinde iddiaları kabul etmediği ve “Her şey komplo" dediği öğrenildi.

Savcılıkta ifade vermeyi reddeden Hanefi Avcı, mahkemede ifade verdi. Avcı suçlamaları reddetti, örgüte herhangi bir yardımda bulunmadığını söyledi ve " Her şey komplo" dedi.

Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan Necdet Kılıç'la ilgili soruyu da Avcı'nın yanıtladığı, Kılıç’ı çok eskiden tanıdığını ve iyi bir arkadaşı olduğunu söylediği belirtiliyor.

Öte yandan Hanefi Avcı’nın dün Eskişehir’deki evinde yapılan aramalarda el konulan belge ve eşyalar İstanbul’a getirildi. Emniyet tarafından getirilen belge ve eşyalar soruşturma savcısına teslim edildi.

Pasta, börek tariflerini yazdığı defteri aldılar
Evde bulunan 2 tabanca ve 1 Kalaşnikof tüfeğin ruhsatlı olduğunu ve bunun arama tutanağında da yer aldığını hatırlatan Şenay Avcı, kendisinin pasta, börek tariflerini yazdığı deftere de el konulduğunu anlattı. Şenay Avcı, “Bunu neden aldılar anlamadım. Daha da garibi, Edirne’den ayrılırken oradaki polis eşlerinin ve tanıdıklarımın benim için düzenledikleri veda kokteyline ait fotoğraflar vardı. Bu fotoğraflara da el konuldu” dedi.

Emniyet Müdürlüğü lojmanında bilgisayar bulunmadığını, ancak kulaklık takarak müzik dinlediği volkman, buna ait müzik CD’lerinin de alındığını söyleyen Şenay Avcı, “Evde kullanılmayan içinde kart olmayan cep telefonları vardı onları da aldılar” dedi.

Şenay Avcı, eşinin kitap yazmasından sonra 30 yıllık bir polis eşi olarak kendisinin de hayatını anlatan bir kitap yazmaya karar verdiğini belirtti. Şenay Avcı, yazacağı kitap için çocukluğundan başlayarak kaleme almaya başladığı notlarına da el konulduğunu söyledi.

(soL-Haber Merkezi)