Süleyman Soylu siyaseti ne zaman bırakacağını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından kendisine yöneltilen eleştirileri Meclis kürsüsünde yanında getirdiği 9 klasör dövizle yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyaseti ne zaman bırakacağını da açıkladı.
Cumartesi, 16 Aralık 2017 23:47

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesine ilişkin konuştu. Kürsüye 9 klasörle gelen Soylu, CHP'ye dönük sert açıklamalarda bulundu. “Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideriyle burada siyaset yapıyorum'' diyen Soylu, ''Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bir daha siyaset kapısından içeri girmeyeceğim, hiç merak etmeyin. Biz namuslu adamız. Alnımda bir tane ama bir tane leke bulunursa siyaset yapan da çocuklarının yüzüne bakan da namussuzdur" dedi.

AKP'LİLER KONUŞMA SONRASI DÖVİZLERİ TOPLADI

Yanında getirdiği klasörlerden çıkardığı 'İftiralar', 'Yalanlar', 'Hakaretler' başlıklı çok sayıda dövizle CHP'ye yüklenen Süleyman Soylu'nun iddiaları ana muhalefet sıralarından sık sık tepki gördü. Soylu'nun konuşması sonrasında yerdeki onlarca dövizi AKP milletvekilleri topladı. 

'İSTİFA ETMEYEN NAMERTTİR'

CHP'nin, AKP'li 4 bakan ve 60 milletvekilinin Bylock kullanıcısı olduğu yönündeki iddialarını hatırlatan Soylu, şöyle dedi:

“4 Bylock kullanıcısı bakan, 60 değil bir tane Bylockcu milletvekili ispat etsinler, istifa etmeyen namerttir. Biz birilerinin yetiştirdiği adamlar olmadık. Birilerinin güttüğü adamlar olmadık. Biz geçmişte ne yaşadığımızı bilen bir anlayışın kendisiyiz. Bizim hikayemizde tahta sandık var. Tahta idam sehpası yok. Hikayemizde demokrasi var darbe yok. İnsanlara hürmet var, iftira yok. "

'Dönek' tartışmasına da değinen Soylu, "Erdoğan bizi yedirtmedi, topladı" diye konuştu.