MİT Kızılay'da servis alanında saldırı olacağını 7 Ocak'ta söylemiş!

MİT'in 7 Ocak'ta kurumlara gönderdiği yazıda, Kızılay'da askeri servis alanlarında saldırı olabileceği konusunda uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Ankara'daki saldırının ardından istihbarat zaafiyeti olduğu tartışılırken MİT'in 7 Ocak 2016'da tüm kurumları uyardığı duyuruldu.

CNN Türk'ün haberine göre, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın en son 7 Ocak 2016 tarihli yazısıyla, tüm kurumları saldırı konusunda uyardığı ortaya çıktı. Üstelik o uyarıda, servis araçlarının toplandığı alanlar uyarısı da bulunuyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) en son 7 Ocak 2016 tarihli yazısı Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi ilgili tüm kurumlara gönderildi. Yazıda, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde, canlı bomba ve sabotaj eylemleri planlandığı hatta keşif çalışmalarının da yapıldığı yer aldı.

Uyarı yazısında, Türk Silahlı Kuvvetleriyle emniyet mensuplarının kullandığı güzergahlarının ve servis toplanma yerlerinin hedef olabileceği uyarısında bulunuldu. MİT, uyarı yazısında olası riskli bölgeler arasında Ankara Kızılay’a da yer verdi. Gerekli önlemlerin alınmasını tavsiye etti.