'Erdoğan'ın başkanlık seçiminde istediği rakip o...'

Hürriyet'in AKP'li yazarı Abdulkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan benden korkuyor" sözlerine ilişkin, "Tam aksine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde rakibi olması için Kılıçdaroğlu’na , 'Gel gel' yapıyor" ifadelerini kullandı.
Salı, 29 Ağustos 2017 07:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan benden korkuyor" açıklamasına yanıt, Hürriyet'in AKP'li yazarı Abdulkadir Selvi'den geldi.

Selvi, Erdoğan'ın korkmanın aksine, başkanlık seçiminde rakibi olması için Kılıçdaroğlu'na "gel gel" yaptığını ileri sürdü.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

Cumhurbaşkanı, evet cephesini tahkim etmeye çalışırken diğer yandan da rakiplerini belirlemeye çalışıyor. AK Parti’de Adalet yürüyüşünden sonra Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığından kaçamayacağı düşünülüyor. Bundan dolayı da bir rahatsızlıkları yok. Dikkat ederseniz, Kılıçdaroğlu’nun atletini bile polemik konusu yaparken, Meral Akşener’i muhatap almıyor, yok gibi davranıyor. Kemal Bey,“Erdoğan benden korkuyor” diyor. Hani bir söz vardır ya,  “Beni bir kişi anladı, o da yanlış anladı” diye. Tam o durum. Kılıçdaroğlu’ndan korkan yok. Tam aksine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde rakibi olması için Kılıçdaroğlu’na , “Gel gel” yapıyor.

Yazının tamamı