Edremit’te şezlong tartışması: 1 ölü, 2’si ağır 3 yaralı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde tatil için orada bulunan bir polis memuru ile plaj işletmecisi arasında yaşanan şezlong tartışması silahlı çatışmaya dönüştü. Polis memuru yaşamını yitirdi, işletmeci ise ağır yaralandı. Olay yerinde bulunan iki kişi de kurşunların hedefi oldu.
Salı, 23 Temmuz 2019 19:28

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bağlı Narlı mahallesinin Mıhlı mevkisinde plajda polis memuru Kadir Ozan Yüce ile işletmeci Yüksel Karabulut arasında şezlong nedeniyle çıkan silahlı kavgada Yüce ve Karabulut ağır yaralandı. Olay yerinde bulunan Mehmet Çoşkun ve Emine Yılmaz da kurşunlara hedef olarak yaralandı. 

28 yaşındaki polis memuru Kadir Ozan Yüce, ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi.

AMBULANS KAÇIRILDI

Ağır yaralanan plaj işletmecisi Karabulut’un konulduğu ve içinde hemşire ve sağlık görevlisi de bulunan ambulans ise Karabulut’un bir yakını tarafından kaçırıldı. Ambulans bir süre takibin ardından jandarma ve polis ekiplerince durduruldu. Karabulut’un yakınının aracı hastaneye daha hızlı ulaşması için kaçırdığını söylediği öne sürüldü.

Edremit Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan Karabulut ve Çoşkun'un hayati tehlikesinin bulunduğu, Yılmaz'ın ise hafif yaralı olduğu belirtildi.

Jandarma, olayda kullanılan iki tabancayı adli emanete aldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.