AKP Sözcüsü Çelik'ten Akşener'e: Ahlak dışı bir sapmadır, kınıyoruz

AKP Sözcüsü Çelik, Akşener'in Netenyahu benzetmesi için 'Cumhurbaşkanımızı Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı bir sapmadır' dedi.

Haber Merkezi

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu için "Erdoğan'ın İsrailli versiyonu" diyen İYİP Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi.

Çelik, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şöyle yazdı:

"İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in Sn.Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir.

Netanyahu’nun en çok rahatsız olduğu ve İsrail zulmüne karşı küresel ölçekte oluşan bilinç ve farkındalığın mimarlarının başında Sn Cumhurbaşkanımız gelmektedir. Cumhurbaşkanımızı Netanyahu ile yan yana zikretmek sadece Netanyahu’yu sevindirme gayretidir. Filistin davasının en güçlü savunucusu olan Cumhurbaşkanımızı, Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı bir sapmadır.

Gazze, Kudüs ve Batı Şeria’da Cumhurbaşkanımız hakkında bu sözü söyleyenin “Filistin düşmanlarına destek veren” bir şey yaptığından kimse şüphe duymaz. Akşener, Cumhurbaskanımız hakkındaki sözlerini Filistinli kadınların ve gençlerin yanında söylesin ve cevabını dinlesin."

Akşener bugünkü grup toplantısında, "(Filistin'de) Gözümüzün önünde kadınlar, çocuklar katlediliyor. Bir anlamda Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için gözünü kırpmadan sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı" demişti.