Şanlıurfa Valiliğinden Suruç açıklaması

Suruç'ta AKP'li vekilin seçim çalışması sırasında çıkan tartışmaya ilişkin Şanlıurfa Valiliği bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ölen ve yaralanan kişiler hakkında, AKP'li vekile yakınlık durumu baz alınarak bilgi verildi.
Perşembe, 14 Haziran 2018 20:00

Şanlıurfa Valiliği, Suruç'ta AKP'li milletvekili İbrahim Halil Yıldız'In esnaf ziyareti sırasında çıkan ölümlü kavganın ardından bir açıklama yaptı. 

Valilik açıklamasında, saldırıda ölen ve yaralanan kişiler hakkında, AKP'li vekile yakınlık durumuna göre bilgi vermeye değer buldu.

Valilik açıklaması şöyle:

14.06.2018 günü saat 15.56 sıralarında ilimiz Ak Parti Milletvekili sayın İbrahim Halil Yıldız, yanındaki grup ile birlikte Suruç ilçe merkezinde gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrasında iki grup arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde çıkan olayda, biri Sayın Milletvekilinin yakını olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetmiş 9 kişi de yaralanmıştır. İkisinin durumu ağır olan yaralılardan beşi Sayın Vekilin yakınlarından oluşmaktadır. Yaralılar Suruç Devlet Hastanesi ve Şanlıurfa’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmış olup, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturmalar başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.