Güne soL'dan bakın: 23 Şubat 2024

Dünyada ve Türkiye’de bugün neler oldu? Neler konuşuldu? Günün önemli gelişmeleri ve soL’un özel içerikleri her akşam soL Haber'de.

Haber Merkezi

MESEM'den sonra 4 yeni okul projesi daha: Çocuklar için çalışma kampları

Çocukların yaşadıkları iş cinayetleriyle gündemden düşmeyen MESEM'in ardından Milli Eğitim Bakanlığı 4 yeni okul programıyla çocukların işletme bünyesinde yaşamalarını planlıyor.

Deprem sonrası Adana BB'nin beş yıldızlı otelde 408 bin liraya vekil ağırlaması: 'Sayıştay denetlesin, bize ne?'

6 Şubat depreminin ardından CHP'li vekillerin Adana'da konakladıkları beş yıldızlı otelin 408 bin liralık faturası, Adana BB'ye kesildi. CHP'li vekiller durumu normal karşıladı, basına kızdı.

Denizler de parsel parsel satılıyor: Karadeniz, balık çiftliği şirketlerine kiralanmaya başlandı

Çok sayıda balık türü ve yüzlerce balıkçının bulunduğu Karadeniz’in kıyı şeridi, büyük şirketlerin balık çiftlikleri kurması için izne açıldı.

Çorlu Tren Katliamı sonrası görevden alınan isim yeniden TCDD Müdürlüğü'ne atandı

Çorlu Tren Katliamı sırasında TCDD'nin başında olan Veysi Kurt tekrar Genel Müdürlüğe atandı. Oğlu Oğuz Arda Sel'i yitiren Mısra Öz atamaya tepki göstererek, 'İfadesi dahi alınmadı' dedi.

Göçmen çocukları aşağılayan CHP'li adaya TKP'li rakibinden yanıt: Bunun gibi zübüklerden kurtulacağız

CHP'nin Mamak adayı yolda gördüğü üç göçmen çocuğu ırkçı söylemlerle aşağılayarak seçmenlerden oy istedi. TKP Mamak Belediye Başkan adayı Alkoyak, "Bunun gibi zübüklerden kurtulacağız" dedi.

Eskişehirli TOKİ mağdurlarından Nebi Hatipoğlu’na: 'Her yerde karşısına çıkacağız'

Eskişehir’de TOKİ mağdurları, geçtiğimiz günlerde yaptıkları eylemde TOKİ’nin yanı sıra Nebi Hatipoğlu’na da tepkilerini dile getirdi. Mağdur yurttaşlarla Nebi Hatipoğlu’nun süreçteki rolünü konuştuk.

'Kan Kaybı'nın ön gösterimi yapıldı: 'Bu bir ayağa kalkma hikayesi'

Pano'nun yeni belgeseli ''Kan Kaybı''nın ön gösterimi Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde dün akşam yapıldı.

Kemal Okuyan: Türkiye'de siyaset alanı baştan aşağı çürümüş durumda

Siyaset alanının baştan aşağı çürümüş durumda olduğunu vurgulayan TKP Genel Sekreteri Okuyan, "Örgütsüz bir güç, seçim gücü, örgütsüzsen aldığın milyonlarca oy çöptür. İşe yaramıyor" diye konuştu.

TKP adaylarını tanıttı: CHP’ye destek yok, İstanbul adayı Orhan Gökdemir

TKP, İstanbul’da düzenlediği toplantıda yerel seçimlerdeki adaylarını tanıttı. Komünistlerin İstanbul adayı, gazeteci-yazar Orhan Gökdemir oldu.

MEB'den Albayrak'ın NUN Vakfı'na okullarda saha araştırması yapma izni

Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın yönetim kurulu başkanı olduğu NUN Eğitim ve Kültür Vakfı ile MEB'in imzaladığı protokolün vakfa tüm okullarda saha araştırması yapma izni verdiği ortaya çıktı.