Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay gibi isimlerin yer aldığı 'Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulu' üyelerinin maaşları belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına atanan 76 isimin alacağı ücret belli oldu. Aralarında Orhan Gencebay ve Yiğit Bulut gibi isimlerin de olduğu kurul üyelerinin alacağı ücret 12 bin lirayı buluyor.
Çarşamba, 10 Ekim 2018 11:30

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına ataması yapılan üyelerin maaşları belli oldu. Buna göre kurulda yer alacak üyelere ödenecek maaş tutarı ise yaklaşık 12 bin lirayı buluyor.

Aralarında, Murat Bardakçı, Orhan Gencebay ve Yiğit Bulut gibi isimlerinde bulunduğu isimlerin de bulunduğu 76 kişinin atandığı kullarda Cumhurbaşkanı tarafından oluşturulacak politika ve alınacak kararlarla ilgili öneri ve strateji geliştirilecek. Görev alanlarına giren konularda kamu kurum ve kuruluşlarına görüş verecek kurullar, bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar, sivil toplum ve sektör temsilcileri, alanında uzman kişiler ve ilgili diğer ilgililerin görüşünü alarak uygulanan politikaları ve gelişmeleri izleyecek, yapılan çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanına rapor sunacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yapılan atamalar Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı.

Politika kurulu üyeliklerine atananlar arasında eski bakan Nihat Zeybekçi, eski milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Necdet Ünüvar, Ayşenur Bahçekapılı ve Burhan Kuzu gibi isimler bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu'nun yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanlarından Yiğit Bulut, Cemil Ertem, Yavuz Atar, Mustafa Akış, Mehmet Uçum, İbrahim Saraçoğlu ve Şükrü Karatepe gibi isimler de kurul üyeliklerine getirildi. Yazar Cemil Meriç'in kızı Ümit Meriç, Hülya Koçyiğit ve Orhan Gencebay, Murat Bardakçı, İskender Pala, eğitimci Selçuk Pehlivanoğlu, Bilkent Üniversitesi Rektörü Abdullah Atalar da kurul üyeliğine atandı.