Kaçak katı yıkıldı diye Ömer Halisdemir pankartı asıp belediyeyi 'FETÖ'cülükle suçladı!

Şanlıurfalı Berces Kaya, lokanta ve konukevi olarak kullandığı dört katlı binanın terasına ruhsatsız olarak kat çıkınca, belediye kaçak katı yıktı. Kaya, yıkımı gerçekleştiren belediye ekibine "FETÖ" suçlaması yöneltti, binaya Ömer Halisdemir pankartı astı.
Pazartesi, 17 Temmuz 2017 13:50

Şanlıurfa kent merkezindeki Haşimiye Meydanı'nda bulunan dört katlı konukevi işleten Berces Kaya, tarihi binanın terasına izin almadan cam ve ahşap olarak yeni bir kat yaptı.

Büyükşehir Belediyesi de Tarihi ve Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğünün yıkımı yönündeki görüşü üzerine, ruhsatsız ve kaçak olarak inşa edilen teras katın yıkımına karar verdi. Geçen ocak ayında tebligat yapılmasına rağmen boşaltılmayan binaya giden ekipler, iş yeri sahibi Berces Kaya'nın intihar girişimi üzerine yıkımı gerçekleştiremedi. Geçen Mayıs ayında Berces Kaya, iş yerine giden polisler tarafından görülen bir davada adam yaralama suçundan arandığı için gözaltına alındı. Kaya, emniyete götürüldükten sonra ruhsatsız işyerinin bulunduğu yere gelen ekipler, teras katın yıkımını gerçekleştirdi.

Serbest kalan Berces Kaya, bu kez yıkılan terasına 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden astsubay Ömer Halisdemir’in fotoğrafının bulunduğu bir pankart astı. Kaya, pankarta "Bu binanın yıkımı bu hale gelmesi FETÖ'cü belediye yöneticilerinin eseridir. Bu şehrin yönetimini ne zaman FETÖ'cülerden kurtaracaksınız? Baskılara, işkencelere, sömürülere halkın tahammülü kalmadı. Sayın cumhurbaşkanımız şehitlerimizin kemikleri sızlıyor" yazdı.

Pankart, asılmasının ardından şikayet üzerine polis ve zabıta tarafından bulunduğu yerden söküldü.