Savunma Bakanı: 'Terörle mücadele çok iyi gidiyor'

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin terörle mücadele zerre kadar taviz vermeyeceğini söyleyerek, "Mücadele çok iyi gidiyor" ifadelerini kullandı.
Salı, 07 Ağustos 2012 15:17

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nden Ankara'ya giderken Düzce'ye gelerek Vali Vasip Şahin'i makamında ziyaret etti. İsmet Yılmaz, Düzce Valiliği'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

"Hükumet ve emniyet güçleri güçbirliği içinde"
"Hem hükümetimiz, hem silahlı kuvvetlerimiz, hem de emniyet güçlerimiz tarihinde olmadığı kadar güçbirliği ve diyalog içinde. Bu güçbirliği ve diyalogla, terör örgütlerinin ifadesiyle 30 yıldır vermediği kayıpları vermiştir. Mücadele çok iyi gidiyor. Tabi bu arada şehitlerimizde oluyor ve ateş düştüğü yeri yakıyor. Şehit ailelerimize ve yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum" diyen İsmet Yılmaz, "terörle mücadele"nin çok iyi gittiğini söyledi.

"Terörle mücadelede zerre taviz vermeyeceğiz"
Şemdinli çatışmalarında hükumet kanadının uzun süre sessizliğini koruduğu bilinirken Savunma Bakanı Yılmaz, Türkiye'nin "terörle mücadele"de zerre taviz vermeyeceği yönünde ifadeler kullandı.

Bakan Yılmaz, şöyle konuştu: "Terörle uğraşanların da bu yolda alacakları hiçbir mesafe yoktur. Türkiye'de herkes demokratik yoldan her istediğini söyleyebilir. Bunu da dile getirebilir. Hangi şeyi söyleyemiyor ki silahla söyleme gereğini hissediyor. Bunu düşünenler varsa bunun sağlıklı ve doğru bir yol olmadığını söyleyebiliriz. Güneydoğu'ya en çok zararı veren ve en çok insan ölümlerine sebep olan terör örgütüdür. İnşallah Güneydoğu'daki insanlarımız da, hem oranın gelişmesine, hem de insan kaybına neden olan bu terör örgütünü lanetleyeceklerdir diye düşünüyorum. Birlik olursak Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir engel yoktur."