Sarıgül'ün ihraç talebine CHP'den ilk tepki

Şişli Belediyesi CHP Meclis Grubu Başkanvekili Selahattin Engez kararı eleştirdi.
Pazar, 15 Şubat 2015 08:30

Şişli Belediyesi CHP Meclis Grubu Başkanvekili Selahattin Engez, Belediye Meclis Üyesi Emir Sarıgül’ün partiden ihraç talebine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kararı üzüntüyle karşıladıklarını belirten Engez, disiplin kurulundan kararın geri dönmesini bekledikleri ifade etti.

Engez yaptığı açıklamada, "Şişli Belediyesi Meclis Üyesi Emir Sarıgül'ün CHP İl Yönetim Kurulu tarafından partiden kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu'na sevkedildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. CHP İl Yönetim Kurulu'nun, bazı internet sitelerinde yer alan ve içeriği net olmayan görüntülere dayanarak, gerekli araştırmayı yapmadan alelacele verdiği bu karar CHP Meclis Grubumuzu derinden yaralamıştır. Şişli Belediyesi CHP Meclis Grubu olarak, tüm arkadaşlarımızla birlikte, bu kararın hakkaniyet duygusundan uzak olduğunu düşünüyor ve üzüntüyle karşılıyoruz" dedi.

HUKUKİ DAYANAKTAN YOKSUN!
Verilen kararı doğru bulmadıklarını ifade eden Engez, "CHP İl Yönetim Kurulu'nun genel seçim çalışmaları devam ederken seçime yoğunlaşmak yerine, hukuki dayanaktan yoksun, kimler tarafından çekilip medyaya servis edildiği belirsiz ve gerçek olup olmadığı tartışılır bir görüntüye dayanarak böyle bir karar vermesi bizce doğru değildir" diye konuştu.

Engez, "İnanıyoruz ki partimizin kamuoyundaki algısını olumsuz etkileyecek bu yanlış karar disiplin kurulundan en kısa sürede dönecektir" dedi.