Kendisini hazret ilan eden AKP'liden yeni inciler

Kendisini ‘Hazreti İbrahim’ ilan eden AKP Milletvekili İbrahim Korkmaz, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'sapık' arıyorsa aynaya bakması gerektiğini söyledi, "hazret" denemediği için inkılap kanunlarından dert yandı.
Perşembe, 22 Ocak 2015 22:46

Kendisine ‘Hazreti İbrahim’ diyen AKP Milletvekili İbrahim Korkmaz, sözlerinin arkasında olduğunu ifade ederek "Hazret kelimesini kullanmışım, gene kullanırım, bir daha kullanırım, yine kullanırım" dedi. 

AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, yılbaşı gecesinde Facebook sayfasında kendisini Hz. İbrahim, kardeşini ise Hz. Muhammed olarak adlandırması nedeniyle gelen tepkiler üzerine TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

'MAALESEF İNKILAP KANUNLARI...'
Korkmaz, "Ama şu açıdan eleştirmek mümkün olabilir; kullanmış olduğum kavram (Hazreti) hem medyada çok kullanılan bir kavram olsa da maalesef son zamanlarda, İnkılap Kanunlarının da gereği olarak pek kullanılan bir kavram değil. Türkçede ‘hazret’ kavramı Türk Dil Kurumu sözlüğüne baktığınızda dört farklı şekilde kullanılıyor. Bunlardan bir tanesi, yüce kabul edilen kişilerin adların başında saygı, övme ve yüceltme amacıyla kullanılıyor. Biz Türkçede ‘hazret’ kelimesini Allah için kullanırız, Peygamber için kullanırız. Önemli şahsiyet için kullanırız, dini şahsiyetler olması gerekli değil." şeklinde konuştu.

'SAYIN BAHÇELİ SAPIK GÖRMEK İSTİYORSANIZ AYNAYA BAKIN'

Halk tarafından sözün yanlış anlaşılmadığını savunan İbrahim Korkmaz, paylaşımının Meclis çatısı altında siyasiler tarafından kasıtlı olarak çarpıtıldığını iddia etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisi hakkındaki "Dahası ‘Hz. İbrahim benim, Hz. Muhammed de kardeşim’ diyen sapıklar hiçbir yaptırım görmez" sözlerini anımsatan Korkmaz, "Bu sözü Sayın Devlet Bahçeli’ye misliyle iade ediyorum. Tüm basın mensuplarının önünde söylüyorum. Sayın Devlet Bahçeli, eğer sapık görmek istiyorsanız lütfen aynaya bakın. Baktığınız ayna da düz ayna olsun. Çünkü aynalar yalan söylemez. Bunun bedeli neyse gönder gelsin." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun "ne zamandan beri peygamberler gırgır konusu olmaya başladı" sözünü okuyan Korkmaz, "Allah’tan kork be adam. Ben yazımın ne tarafında Peygamber'i ağzıma almışım. Hazret kelimesini kullanmışım, gene kullanırım, bir daha kullanırım, yine kullanırım. Önce anla manasını, öğren de gel." dedi.

'KILIÇDAROĞLU İLE AYNI İNANCI PAYLAŞMAKTAN ALLAH'A SIĞINIRIM'

AKP’ye kendisi üzerinden ‘vurulmak’ istendiğini savunan Korkmaz, Kılıçdaroğlu’nun "Onların inançları farklı" sözünü şu şekilde değerlendirdi: "Sayın Kılıçdaroğlu ile benim inancım gerçekten farklı. Onunla aynı inancı paylaşmaktan Allah’a sığınırım. Kendi ifadesi ile beraber ona cevap veriyorum. Diyor ki ‘bize Müslümanlığı öğretenler böyle öğretmediler’ Sana Müslümanlığı kim nasıl öğretti ben bilmiyorum." 

Kılıçdaroğlu’nun önce kendisine bir çeki düzen vermesi gerektiğini ifade eden Korkmaz, Kılıçdaroğlu’nu, İslami altyapısı olmadığı için saçmalamakla suçladı.