Erdoğan: Gelin parti kapatmayı yasaklayan yasa değişikliğini yapalım

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "CHP'nin kapatılacağı" yolundaki iddilara ilişkin olarak, "Gelin iktidar partisi çağrısını yaptı. Ana muhalafet partisi de gelsin. Parti kapatmayı yasaklayın. Ondan sonra hiç kimse kuşlardan haber aldım. Bizim parti kapatılacak diye ortalarda dolaşmasın" dedi.
Salı, 10 Mart 2015 13:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Saray'nda muhtarlara hitap ediyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Biz her zaman milletimizle hep iç içe olacağız. Bu bağ koptuğu an bizim de bittiğimiz gündür. Biz milletimizden asla kopmadık, kopmayacağız.

Muhtarları küçümseyenlere bakmayın, onlar mahallesinde aday olsa muhtar olamaz. Şimdi parti genel başkanları var. Amblemlerini bir kenara koyun bunlar muhtar bile seçilemez.

İzmir'de bir hanımefendi sürekli laf üreten parti liderine bırakın bu işleri proje üretin. Biz de yıllarca söylüyoruz. Karşı taraftan proje yok. Neymiş partilerini kapatacaklarmış.

Senin partini neden kapatacaklar? Benim başında olduğum parti kapatılmak istendi. Bunların sesi çıkmadı. Bir hanımefendi de Ankara'da hakimler var. dedi. AK Parti kapatılsaydı zil takıp oynayacaklardı.

Gelin iktidar partisi çağrısını yaptı. Ana muhalafet partisi de gelsin. Parti kapatmayı yasaklayın. Ondan sonra hiç kimse kuşlardan haber aldım. Bizim parti kapatılacak diye ortalarda dolaşmasın.

Cumhurbaşkanlığı Saray'ı için anamuhalefetin başındaki zat diyor ki "Kaçak saray" Büyük bir millete de bu yakışır.

Oy vermediği için millete kızarak, hakaret ederek siyaset olur mu? Bu millet kendisine sahip çıkana sahip çıkar."