Drogba’nın madenci ailelerine bağışladığı para kayıplara karıştı

Soma’daki maden katliamının ardından Galatasaraylı eski futbolcu Drogba’nın madenci ailelerine bağışladığı 1 milyon TL kayıplara karıştı.
Cuma, 06 Şubat 2015 19:06

13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan katliamın ardından toplanan bağışların akıbeti tartışma konusu oldu. MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Galatasaraylı eski futbolcu Didier Drogba’nın bağışladığı 1 milyon TL de dahil olmak üzere, yapılan bağışların önemli bir kısmının Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) hesaplarında görülmediğini ileri sürdü.

Zaman’dan Mustafa Kuşen’in haberine göre Akçay, yapılan bazı yardımların akıbetinin bilinmediğini söyledi. Akçay sözlerini şöyle sürdürdü: “Mesela 25 Ağustos 2014 tarihinde Manisa'da oynanan Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa finalinin gelirleri Soma'ya bağışlanacaktı. İzmir'de oynanan Galatasaray-Atletico Madrid maçı ile Chelsa, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki üçlü turnuva maçlarından elde edilen gelirler Soma'ya bağışlanacaktı. Galatasaraylı eski futbolcu Drogba, Somalı madencilerin ailelerine 1 milyon TL bağışta bulunmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 5 milyon TL Soma için ayrılmıştır fakat bu paralar AFAD hesaplarında görünmemektedir, Soma Kaymakamlığı'na da iletilmemiştir. Hükümet, bu paraların akıbetini bir an önce açıklamalıdır.”