Binali Yıldırım'dan 'Erdoğan' sorusuna dikkat çeken yanıt: Kimse yaptıramaz

Ahmet Davutoğlu, Kadir Topbaş, Melih Gökçek gibi isimler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi sonrası görevlerinden istifa ederken, AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, olası bir istifa talebi durumunda ne yapacağına yönelik soruya dikkat çeken bir yanıt verdi.
Perşembe, 21 Mart 2019 07:40

AKP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na aday gösterilen Binali Yıldırım, Habertürk TV'de yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" programına katıldı.

Yıldırım burada Didem Arslan Yılmaz'ın moderatörlüğünde Nagehan Alçı, Deniz Zeyrek ve Sevilay Yılman'ın sorularını yanıtladı.

Vatandaşların "Oy vereceğim ama bir sene sonra Erdoğan 'Olmadı, görevi bırak' derse ne olacak?" diye düşündüğünü belirten gazetecilere Yıldırım, şu yanıtı verdi:

"Bana istemediğim bir şeyi kimse yaptıramaz. Bana İstanbullular görevi bırak derse bırakırım. Bizi seçenler bize güvenerek oy veriyor. Önceki belediye başkanları kendi iradeleriyle ayrıldılar. Seçimi kazanayım, ondan sonra ayrılayım. Bu İstanbulluya karşı dürüst olmayan bir şey olur. Çocuk oyuncağı mı? Biz 75 gündür koşturuyoruz. Meşru bir sebep olmadıktan sonra ayrılmam. Başkan yardımcılığı tercihimi değiştirmez. Seçildikten sonra ayrılma gibi bir fikir benim kafamda yok."