Şort giydiği için Melisa Sağlam'a saldıran Ercan Kızılateş serbest

Pendik'te "şort giydiği" gerekçesiyle Asena Melisa Sağlam'a saldıran Ercan Kızılateş, salı günü tahliye edilmişti. Kızılateş'in Vergi Usul Kanunu'na (VUK) muhalefet suçundan hükümlü olarak tutulduğu cezaevinden denetimli serbestlik kapsamında çarşamba günü tahliye edildiği öğrenildi.
Cuma, 15 Eylül 2017 18:00

Asena Melisa Sağlam'a "şort giydiği" gerekçesi ile saldırdığı davanın salı günü görülen karar duruşmasında, "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" ve "Cebir kullanarak inanç, düşünce ve kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzlarına ilişkin tercihlerine müdahale etmek" suçlarından 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Ercan Kızılateş, karar ile birlikte bu davadan tahliye edilmişti.

HÜKÜMLÜ OLDUĞU CEZADAN DA TAHLİYE EDİLDİ

Bakırköy 47. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Vergi Usul Kanunu'na (VUK) muhalefet suçundan kesinleşen 3 yıl 9 aylık hapis cezası nedeniyle tutukluluğu devam eden Ercan Kızılateş'in, geçen yıl gerçekleşen darbe girişiminden sonra çıkarılan 671 Sayılı KHK'dan yararlanarak denetimli serbestlik kapsamında tahliye edildiği öğrenildi.

Kızılateş'in 13 Eylül Çarşamba günü tahliye edildiği öğrenildi.