Katar’a 25 topçu asker daha gitti

TSK'nın Katar’a topçu birliklerinden 25 askeri daha Katar Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçakla Doha’ya götürdüğü açıklandı..
Salı, 18 Temmuz 2017 01:23

TSK'nın Katar’a asker sevkiyatı dün de devam etti. 1. Ordu Komutanlığı’na bağlı topçu birliklerinden 25 asker dün Çorlu’dan Katar Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçakla Doha’ya gitti.

Hürriyet'in aktardığına göre Çorlu’dan bugün de sevkiyat devam edecek. Katar Hava Kuvvetleri’ne bağlı bir nakliye uçağı, TSK’nın Suriye sınırına konuşlandırdığı 40 kilometre menzile sahip Fırtına obüslerinden ikisini Doha’daki Türk Üssü’ne götürecek.

Bir diğer Katar nakliye uçağı da 2 adet zırhlı personel taşıyıcıyla yola çıkacak. Bugün Katar’a iki ayrı uçakla götürülecek olan Fırtına obüsleri ve zırhlı personel taşıyıcılar, TSK’nın Katar Silahlı Kuvvetleri ile birlikte önümüzdeki günlerde yapacağı ortak tatbikatta kullanılacak.

Dünkü sevkiyatta birlikle Katar’daki Türk üssündeki asker sayısı 171’i buldu. İlk iki sevkiyatta toplam 111 asker, geçen hafta da yine 1’inci Ordu’dan 35 komando (mavi bereli) Katar’a gitmişti.