Kadın zanlının peşinden atlayan polis betona zemine düştü

Şanlıurfa’da araması olan kadın ile onu yakalamaya çalışan polis, yaşanan kovalamacanın sonunda yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki kanalın beton zeminine çakıldı.
İHA
Perşembe, 31 Ağustos 2017 07:33

Gece geç saatlerde Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde polis ekipleri, araması olan Esmanur K. isimli kadının Şanlıurfa’da saklandığı yeri belirledi. Polisin kendisini yakalamak üzere olduğunu fark eden kadın, sokak aralarına girerek kaçmaya çalıştı. Kadının kaçtığını gören polisler de peşine düştü.

Parkta devam eden kovalamacada kaçamayacağını anlayan kadın, yan tarafta bulunan DSİ’ye ait yaklaşık 4 metre derinliğindeki kanala atladı. Karanlık nedeniyle kanalda su olduğunu zanneden kadın kafa üstü beton zemine çakıldı. Kadının peşinden atlayan bir polis de ayaklarının üzerinde beton zemine düştü. Kafası beton zemine çarpan kadın ile peşinden atlayan polis memuru yaralandı.

Yaralı polisin arkadaşları durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine giden sağlık ekipleri, yaralıları çıkartmayınca itfaiyeden yardım istedi. Kadın, itfaiyenin yardımıyla kanaldan çıkarılıp sağlık ekiplerine teslim edilirken yaralı polis ise yaklaşık iki kilometre ilerindeki yoldan kanala giren UMKE ekiplerinin aracına alındı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken kadın zanlının ise durumunun ağır olduğu belirtildi. Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya geldiği iddia edilen kadının zanlının neden arandığı ise öğrenilemedi.