HDP milletvekiline 'Devlet benim' diyerek silah çeken komiserin 'FETÖ'den 15 yıl hapsi isteniyor

HDP Batman milletvekiline, "Devlet benim" diyerek silah çeken komiserin "FETÖ" suçlamasıyla 15 yıl hapsinin istendiği ortaya çıktı.
Çarşamba, 13 Eylül 2017 14:23

Batman'da iki yıl önce sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi sırasında HDP'lilerle ve sendikacılarla yürümek isteyen HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan'ın önünü kesip tabancasını çıkararak, "Devlet benim" diyen komiser H.C.'nin yürütülen "FETÖ" soruşturması kapsamında 6 Eylül 2016 tarihinde tutuklandığı ve 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında "FETÖ" soruşturmaları kapsamında Batman Emniyet Müdürlüğü'nde komiser olarak görev yapan H.C., Bank Asya'da hesapları ve iki telefonunda "ByLock" uygulaması olduğu gerekçesiyle 6 Eylül 2016 tarihinde tutuklandı. H.C., ile ilgili hazırlanan ve Batman 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, komiser H.C. hakkında "Silahlı terör örgütünü kurma veya yönetme, terörizminin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefetten" 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

'DEVLET BENİM' DEMİŞTİ

HDP milletvekili Aslan ile şimdi tutuklu olan ve "FETÖ" davasından 15 yıl hapsi istenen komiser H.C. arasında geçen diyalog şöyleydi:

Aslan: Bu kim? Bu kim beni iteliyor, kimliğini çıkarsın.

Komiser H.C: Devlet

Aslan: Ne devleti, devlet benim. Sen benim emrimdesin.

Komiser H.C.: Devlet benim, sen benim vekilimsin.

Aslan: Çocukların ağzını burnunu dağıtıyorsunuz.