Cumhurbaşkanlığı'ndan Netanyahu'nun açıklamalarına tepki

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kullandığı ifadelere Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan yanıt geldi.
Pazar, 10 Aralık 2017 20:40

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "Kendi ülkesinde Kürt köylerini bombalayan, gazetecileri hapse atan ve ambargoyu delmesi için İran'a yardım eden bir liderden ahlak dersi alacak değilim" şeklindeki sözlerine Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt geldi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Türkiye Cumhuriyeti ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik açıklamalarını en sert biçimde kınıyoruz" dedi. 

Kalın, "İlk kıblemiz olan Kudüs’ü, bir oldu bitti ile işgal devletinin başkenti yapacaklarını sananlar, abesle iştigal etmektedirler. İsrailli yetkililer ülkemize ve liderimize saldırmak yerine Filistin topraklarının işgaline son vermelidir. Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan, Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, Birleşmiş Milletler kararlarını sistematik biçimde ihlal eden İsrail’in öncelikle kendi yaptıklarının hesabını vermesi gerekir" ifadesini kullandı.