Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışladıkları koçla poz verip reklam yaptılar!

Bölgesel amatör ligteki Yeni Amasyaspor taraftarlarının kurban bayramında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlamak için kestikleri koçla, kurum önünde poz verip fotoğraf çektirmeleri tepkilere yol açtı.
Salı, 05 Eylül 2017 09:25

Spor-Toto Bölgesel Amatör ligi (BAL) ekiplerinden Yeni Amasyaspor taraftarlarının bağışladıkları kurbanlık koyunla fotoğraf çektirip, bunu sosyal medya üzerinden paylaşmaları tepkilere yol açtı.

Halksesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, kendilerine “Şehzadeler Gurubu” adını takan Yeni Amasyaspor taraftarı, kurban bayramı nedeniyle bir koç kestiler. Bunu da yardım amacıyla Amasya Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışta bulundular.

Fakat taraftarların bağış yapmak istedikleri kurbanlık koç ile yardımda bulundukları kurum önünde fotoğraf çektirerek, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaşmaları tepkilere ne oldu. 

Kurbanlık koçu ayakları bağlı bir şekilde önlerine yatırarak fotoğraf çektiren taraftarlara tepki başka takımların taraftarlarından geldi. Yapılanın çok çirkin bir hareket olduğu ileri sürülerek bu fotoğraf karesinin derhal gurubun sosyal paylaşım sitesinden kaldırılması istendi.