Barış Akarsu’nun çalınan eşyaları hırsızın ailesi tarafından getirildi

Bartın'ın Amasra ilçesinde Bodrum'da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu’nun çalınan eşyaları soygunu gerçekleştiren şahsın ailesi tarafından Akarsu'nun ailesine geri gönderildi.
Cumartesi, 09 Eylül 2017 08:42

Barış Akarsu’nun ailesinin oturduğu, aynı zamanda müze olan evi soyan 2 kişiden 28 yaşındaki A.E. Ankara’da yakalanarak tutuklanmıştı. A.E. verdiği ifadesinde takıların kendisinde olmadığını soygunu beraber gerçekleştirdikleri arkadaşında olduğunu söyledi.

Firari olan zanlı yakalanacağını anlaması üzerine çaldığı Barış Akarsu'ya ait 99 ziynet eşyasını kendi anne ve babasına gönderdi. Sanığın ailesi de yanlarına aldıkları 99 adet zihniyet eşyası ile Amasra İlçe Emniyet Müdürlüğüne geldi. Barış Akarsu’nun annesi Hatice Akarsu ile görüşmek isteyen aile, hırsızlık olayı esnasında kırılan kapı kilidinin parasını vermek istedi. Anne Akarsu ise yapılan bu teklifi geri çevirdi. 

Oğlunun eşyalarında eksik olduğunu ifade eden anne Hatice Akarsu, “Oğluma ait olan ve bana teslim edilen 99 adet ziynet eşyasının arasında özellikle bir adet yüzük ve künye yok. Yüzük ve künyenin getirilmesini istedim. Aksi takdirde davamdan vazgeçmeyeceğimi söyledim" diye konuştu.