Bahçeli'den 'Deniz Gezmiş' ve 'Rıdvan Dilmen' açıklaması

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, "Erdoğan'ı parkasız Deniz Gezmiş'e benzetiyorum" diyen futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'e çok sert tepki geldi. Bahçeli, Dilmen'e "Sahadaki şeytanlığı siyasete taşıma" dedi. Bahçeli, Deniz Gezmiş'e de "Bir dönemin teröristi" ifadesini kullandı.
Cumartesi, 16 Aralık 2017 14:31

MHP genel başkanı Bahçeli şunları söyledi:

"Türk milletiyle bir konuyu paylaşmak isterim. Türk sporunda önemli başarılar sağlamış olan bir sporcunun bir konu üzerinde yorum yaparken bazı hatalar yanlışlıklara sürüklenmiş olduğunu ifade etmek istiyorum. Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasın. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na 'Parkasız Deniz Gezmiş' ifadesi ne Türk milletine yakışır ne Cumhurbaşkanı'na yakışır ne de Cumhurbaşkanlığı'na yapılan bir yalakalığa yakışır. Şiddetle reddediyorum ve Türk milletinden özür dilemesini istiyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez."

RIDVAN DİLMEN NE DEMİŞTİ?

Habertürk'e açıklamalarda bulunan Dilmen, İşçi Partili bir babanın oğlu olduğunu belirterek şöyle konuşmuştu: "Belki kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan olduğunu görüyorum. Deniz Gezmiş, Filistin’e gitmiş. Amerika’yla savaşıyor Deniz Gezmiş. Deniz Gezmiş de ‘kahrolsun emperyalizm’ diyordu, Erdoğan da emperyalistlerle mücadele ediyor. Bakın NATO’da iki kişiden düşman olarak bahsedildi, bir ulu önder, büyük Atatürk’ten bir de Recep Tayyip Erdoğan’dan."