Bahçeli'den Barzani'ye: Tokat yersin

Bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Devlet Bahçeli, Irak'ta yapılacak referanduma ilişkin konuştu.
Cuma, 01 Eylül 2017 08:59

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemi değerlendiren Bahçeli Kuzey Irak'ta yapılması planlanan referandumla ilgili konuştu.

Bahçeli, ''Barzani inatçı bir üslup kullanıyor. ABD'den aldığı destekle hareket ediyor. Barzani İngiltere'yi bilir, Amerika'yı bilir ama Türkleri bilmez, yarın bir gün nasıl bir tokat yiyeceğini de bilemez" ifadelerini kullandı.

CHP’nin Çanakkale’de gerçekleştirdiği Adalet Kurultayı sırasında alkol tartışmalarına ilişkin de konuşan Bahçeli, şu açıklamada bulundu:

"Bunlar üzerinde yorum yapılacak bir şey görünmüyor. CHP’li arkadaşlar bir kurultay düzenleyerek adaleti sağlamak için bir görüşme yapmayı diliyorlar. Fakat şehitlerimizin yoğunluk kazandığı ve Türkiye’nin bağımsızlığının ilk adımı olan yerde içkiyle akşam sohbetleri yakışmaz. Türkiye’de içki içmek isteyen varsa, içecek çok meyhane var. Kör Niko’nun meyhanesine gidip içsinler."