AKP'de Abdullah Gül korkusu sürüyor: Erdoğan’ın önünü kesmek için...

Hürriyet'in AKP'li yazarı Abdulkadir Selvi, 2019'daki başkanlık seçimlerine ilişkin, "En çok 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül üzerine hesaplar yapılıyor. Gül bu konuda bir sinyal vermiş değil ama Erdoğan’ın önünü kesmek için en güçlü alternatif olarak görülüyor" dedi.
Perşembe, 10 Ağustos 2017 08:15

2019'daki başkanlık seçimlerine ilişkin bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Muhalefet, Fransa örneğinden hareketle bir Macron mu çıkaracak, yoksa adalet yürüyüşü ile prim toplayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu mu çıkaracak, o belli değil" derken, gözlerin AKP'de cumhurbaşkanlığı potansiyeli taşıyan isimlere çevrildiğini ileri sürdü.

"En çok 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül üzerine hesaplar yapılıyor" iddiasında bulunan Selvi, "Gül bu konuda bir sinyal vermiş değil ama Erdoğan’ın önünü kesmek için en güçlü alternatif olarak görülüyor. Bir de Saadet Partisi’ne dikkat. Çünkü bu seçimde yüzde 1 dahi hayati önem taşıyor. 2019’a giderken, surda gedik açmama adına parti içi barışı tahkim etmeye yönelik adımlar ile Milli Görüş tabanına yönelik mesajlar beklenebilir" ifadelerini kullandı.