AKP yandaşları asker zehirlenmelerinin nedenini buldu: 'FETÖ' zehiri!

Erdoğan "aşığı" Ethem Sancak'a ait yandaş Akşam "gazete"si ve yine yandaş haber kanalı A Haber, Manisa'daki asker zehirlenmelerini Fethullah Gülen cemaatine bağladı.
Pazartesi, 19 Haziran 2017 12:21

Yandaş patron Ethem Sancak’a ait Akşam gazetesi, Manisa’da askerlerin yaşadığı toplu zehirlenme olayının “FETÖ’nün planı” olduğunu iddia etti. Gazetenin haberine havuz medyası A Haber'den de destek geldi. Haberde şirket çalışanlarının "FETÖ" bağlantısının araştırıldığı duyuruldu. Ancak Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, zehirlenme olayının depremler nedeniyle olabileceğini açıklamış, şirket de yemeklerde sorun olmadığını iddia etmişti.

YANDAŞLAR "FAİLİ" BULDU!

Akşam gazetesinin Muammer Başkan ve Ahmet Ünsal imzalı haberinde, savcılık tarafından yürütülen soruşturmaya “FETÖ’nün toplumsal gerilim yaratacak sabotajlar planladığı” istihbaratının da dahil edildiği söylendi.

Akşam’da yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Şirkete giren çalışanların 'FETÖ' bağlantısı araştırılıyor... Manisa’da 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda önceki akşam 731 askerin zehirlenerek hastaneye kaldırılmasıyla ilgili savcılık ve emniyette özel bir birim kuruldu. Cumhuriyet Başsavcılığı 'FETÖ’nün toplumsal gerilim yaratacak sabotajlar planladığı istihbaratını da dikkate alarak terör örgütlerinin sabotaj şüphesini de soruşturmaya dahil etti. Yemek şirketine son dönemde işe giren kişilerin bağlantıları tek tek araştırılıyor. Olayla ilgili firma temsilcisi V.A.G ile 3 gıda mühendisi aşçı ve aşçı yardımcıları ile birlikte toplam 21 kişi gözaltına alındı.”

YANDAŞ A HABER DE DESTEK VERDİ

Öte yandan, A Haber’de yayınlanan “Ajans Hafta Sonu”nda da asker zehirlenmeleriyle ilgili "FETÖ" iddiası gündeme getirildi.